Dlaczego warto postawić na włączniki dotykowe?

2 listopada 2021Autor DGP Instalacje
wlacznik-1280x853.jpg

Jakie wybrać włączniki do naszego domu? Jest tyle różnych rodzajów, kolorów, faktur. Jednak to włączniki dotykowe dadzą nam prawdziwą przyjemność, radość z możliwości i będą piękną ozdobą ściany. Nie tylko umożliwiają wygodne sterowanie oświetleniem, ale także można dzięki nim regulować natężenie światła, temperaturę. Modele dotykowe obecnie uchodzą za najbardziej uniwersalne.

Jak dobrać włączniki

Okazuje się, że wybór konkretnych włączników, sposób ich włączania oraz design zależy o wystroju wnętrza. To sposób aranżacji mieszkania, domu nakierowuje nas na ich wybór. W pomieszczeniach, wykorzystujących najnowocześniejsze technologie i inteligentne instalacje dotykowe, spotykamy nowoczesne sterowniki i włączniki. Cechują się one funkcjonalnością i wysoką estetyką. Jeśli są wykonane z dobrej jakości szkła, prezentują się efektownie i elegancko. Taki element sprawdzi się w nowoczesnych, cechujących się prostotą, ale również wysokim standardem mieszkaniach. Wkomponuje się we wnętrze i podniesie jego atrakcyjność. Będzie to również element  inteligentnego domu.

Rodzaje włączników dotykowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje włączników dotykowych. Jednobiegunowe i dwubiegunowe, jak nazwa wskazuje, służą do sterowania jednym lub dwoma obwodami. Włącznik schodowe, stosowane są w parach, sterują jednym obwodem przy schodach lub w długich korytarzach, przedpokojach. Włączniki krzyżowe stosowane są pomiędzy włącznikami schodowymi i dają możliwość sterowaniem oświetlenia z kilku miejsc. Stosuje się je na kondygnacjach pośrednich lub półpiętrach.

Inne zalety włączników dotykowych

Warte zainteresowania jest możliwość ściemniania światła. To duży atut w nowoczesnych wnętrzach. Możemy dostosować natężenie do aktualnych potrzeb użytkownika. Można stworzyć odpowiednie warunki do pracy albo do romantycznego wieczoru. Stosując włączniki z pilotem mamy możliwość zdalnego sterowania oświetleniem.

DGP Instalacje