Inteligentny Dom

Inteligentny dom Gniezno, Piła

W firmie DGP Instalacje zajmujemy się montażem wysoko zaawansowanych technicznie instalacji, które uczynią z Państwa miejsca zamieszkania inteligentny dom. Terminem tym, stosowanym wymiennie z smartdom, określa się zbiór popularnych urządzeń, które sterowane są za pomocą jednego, zintegrowanego systemu. Inteligentny dom to inwestycja, która niesie za sobą naprawdę sporo korzyści.

img1584886571492 640x640

Czym jest inteligentny dom?


Mimo że w domach Polaków pojawia się coraz więcej najnowocześniejszych urządzeń wykorzystujących do swojego działania najnowsze technologię, w naszym kraju inteligentny dom to rozwiązanie wciąż jeszcze nie tak bardzo popularne. By korzystanie ze wszystkich urządzeń obecnych w budynku było jak najprostsze i najmniej kłopotliwe, warto zainstalować jeden, zintegrowany system, który je ze sobą połączy. Dzięki temu sterowanie oświetleniem, temperaturą i klimatyzacją, systemem bram i rolet, a także wszystkimi multimediami w domu będzie mogło odbywać się z jednego urządzenia, np. smartfona. To właśnie gwarantuje korzystanie z systemu inteligentnych domów.


Zalety systemu smartdom


Do największych zalet systemu smartdom należy zaliczyć przede wszystkim komfort i wygodę mieszkańców. Bez wstawania z kanapy można zgasić światło, ustawić żądaną temperaturę w pomieszczeniu, podnieść lub opuścić rolety w oknach, a także obsługiwać wybrane urządzenia multimedialne. To wszystko sprawia, że wybór instalacji smartdom to oszczędność czasu i energii użytkowników.


img1584886489936 640x640

img1584886637178 640x640


Korzystanie z tego systemu podnosi także bezpieczeństwo mieszkańców i umożliwia monitorowanie domu podczas nieobecności właścicieli. Jeśli w budynku zamontowana jest kamera obraz „na żywo” przesyłany jest na smartfon wybranej osoby, dzięki czemu może ona mieć kontrolę nad wydarzeniami w domu podczas pobytu w pracy lub wyjazdu na wakacje.

Instalacja systemu inteligentnego domu pozwala również zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną oraz ogrzewanie. System automatycznie wyłącza światło, gdy właścicieli nie ma w domu oraz obniża temperaturę podczas nieobecności mieszkańców. Dzięki temu jego stosowanie pozwala znacząco zredukować koszty utrzymania domu.Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty inteligentnych domów. Przypominamy także, że zajmujemy się również rozmaitymi instalacjami kablowymi oraz świadczymy usługi jako pogotowie elektryczne. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.


img1584886606433 640x640