Inteligentny Dom

Inteligentny dom Gniezno, Piła

W firmie DGP Instalacje zajmujemy się montażem wysoko zaawansowanych technicznie instalacji, które uczynią z Państwa miejsca zamieszkania inteligentny dom. Terminem tym, stosowanym wymiennie z smartdom, określa się zbiór popularnych urządzeń, które sterowane są za pomocą jednego, zintegrowanego systemu. Inteligentny dom to inwestycja, która niesie za sobą naprawdę sporo korzyści.


Czym jest inteligentny dom?


Mimo że w domach Polaków pojawia się coraz więcej najnowocześniejszych urządzeń wykorzystujących do swojego działania najnowsze technologię, w naszym kraju inteligentny dom to rozwiązanie wciąż jeszcze nie tak bardzo popularne. By korzystanie ze wszystkich urządzeń obecnych w budynku było jak najprostsze i najmniej kłopotliwe, warto zainstalować jeden, zintegrowany system, który je ze sobą połączy. Dzięki temu sterowanie oświetleniem, temperaturą i klimatyzacją, systemem bram i rolet, a także wszystkimi multimediami w domu będzie mogło odbywać się z jednego urządzenia, np. smartfona. To właśnie gwarantuje korzystanie z systemu inteligentnych domów.


Zalety systemu smartdom


Do największych zalet systemu smartdom należy zaliczyć przede wszystkim komfort i wygodę mieszkańców. Bez wstawania z kanapy można zgasić światło, ustawić żądaną temperaturę w pomieszczeniu, podnieść lub opuścić rolety w oknach, a także obsługiwać wybrane urządzenia multimedialne. To wszystko sprawia, że wybór instalacji smartdom to oszczędność czasu i energii użytkowników.

Korzystanie z tego systemu podnosi także bezpieczeństwo mieszkańców i umożliwia monitorowanie domu podczas nieobecności właścicieli. Jeśli w budynku zamontowana jest kamera obraz „na żywo” przesyłany jest na smartfon wybranej osoby, dzięki czemu może ona mieć kontrolę nad wydarzeniami w domu podczas pobytu w pracy lub wyjazdu na wakacje.

Instalacja systemu inteligentnego domu pozwala również zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną oraz ogrzewanie. System automatycznie wyłącza światło, gdy właścicieli nie ma w domu oraz obniża temperaturę podczas nieobecności mieszkańców. Dzięki temu jego stosowanie pozwala znacząco zredukować koszty utrzymania domu.Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty inteligentnych domów. Przypominamy także, że zajmujemy się również rozmaitymi instalacjami kablowymi oraz świadczymy usługi jako pogotowie elektryczne. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.