Jak prawidłowo montować włączniki dotykowe?

11 czerwca 2020Autor DGP Instalacje
instalacja-wlacznika-dotykowego-1280x853.jpg

Wszelkie elektroniczne sprzęty zostały zaprojektowane w celu ułatwienia ludziom funkcjonowania. Jeśli chodzi o elementy, takie jak włączniki światła, oprócz funkcjonalności, ważny jest też ich elegancki wygląd, który wpasuje się w każdy wystrój. Idealnym wyborem do każdego typu wnętrza są praktyczne włączniki dotykowe.

Instrukcja montażu włączników dotykowych

Aby prawidłowo zamontować włączniki dotykowe, potrzebna jest podstawowa wiedza o elektryczności, próbnik napięcia, śrubokręt o płaskiej końcówce, śrubokręt krzyżowy oraz mała poziomica, która ułatwi ustawienie elementów w odpowiedniej pozycji.

Należy zacząć przede wszystkim od wyłączenia zasilania w trosce o bezpieczeństwo. Panel otwiera się, obracając płaskim śrubokrętem w prawo w wyznaczonym miejscu. W puszce, wewnątrz ściany, znajduje się dolny trzy – żyłowy przewód zasilający, górny czworo – żyłowy przewód odpowiadający za połączenie z lampą oraz przewód trzy – żyłowy po prawej stronie, który może odpowiadać za zasilanie do kolejnego włącznika. Przewód w czarnym kolorze należy schować wewnątrz puszki.

Dla pełnego bezpieczeństwa kable powinny być sprawdzone przy użyciu próbnika napięcia. Następnie ściąga się izolację z końcówek przewodów neutralnych i ochronnych oraz spina je za pomocą złączki elektrycznej. Pozostałe trzy przewody fazowe muszą być wpięte do włącznika. Konstrukcję włożoną do puszki trzeba lekko dokręcić, aby mieć możliwość wypoziomowania. Ostatni krok to nałożenie panelu na obudowę i uruchomienie zasilania. Po kalibracji dotyku włącznik jest gotowy do użytku.

Zalety włączników dotykowych

Dotykowe panele zamontowane na ścianie mogą obsługiwać nie tylko oświetlenie, ale również ogrzewanie, wentylatory oraz żaluzje. Inteligentny dom może być połączony również z pilotem, dzięki czemu nie trzeba wstawać, aby zgasić światło. Włączniki dotykowe są łatwe w utrzymaniu czystości przez wzgląd na płaską powierzchnię. Niektóre panele posiadają funkcję ściemniacza, która umożliwia ustawienie dowolnej wartości natężenia światła. Dzięki temu oszczędza się energię elektryczną. Ponadto jest to sprzęt całkowicie bezpieczny w użytkowaniu, a dotykowe włączniki wpasują się w każdy rodzaj wystroju. Zazwyczaj są wykonane ze szkła lub metalu, które dają ciekawy i nowoczesny wygląd.

2432aa2d3d7fece59b7fa3cd8437047f?s=280&d=mm&r=g

DGP Instalacje