Instalacje internetowe


Instalacje internetowe – Gniezno, Piła

W firmie DGP Instalacje zajmujemy się obsługą instalacji internetowych. Usługi realizujemy kompleksowo i z użyciem najlepszej jakości materiałów. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi podczas budowy domów, jak i masowymi, a w tym właścicielami hoteli i innych obiektów infrastruktury turystycznej.

Instalacja sieci internetowej jest jedną z najważniejszych podczas planowania budowy lub remontu generalnego budynku. Obok instalacji elektrycznej, to właśnie internetowa jest tą, o której właściciele obiektów myślą najczęściej. Nasza firma oferuje Państwu kompleksowe usługi obejmujące projekt, a następnie wykonanie wysokiej jakości instalacji internetowej.

Czym jest sieć domowa?

Po ukończeniu montażu przewodów i kabli składających się na instalację internetową rekomendowane jest stworzenie indywidualnej sieci domowej. Jej centralnym punktem zawsze jest router, czyli urządzenie udostępniające Internet odbiornikom podłączonym do sieci. Sieć domowa umożliwia sprawną komunikację oraz błyskawiczną wymianę danych pomiędzy wszystkimi podłączonymi do niej urządzeniami. Dodatkowo stworzenie sieci domowej jest jednym z elementów ułatwiających prawidłowe działanie inteligentnego domu. Pozwala ona na sterowanie automatyką zainstalowaną w budynku (oświetleniem, roletami w oknach), a także urządzeniami multimedialnymi, takimi jak telewizor.

W jakim miejscu ustawić router, by sygnał był najmocniejszy?

Po przeprowadzeniu udanej instalacji internetowej i zbudowaniu sieci domowej należy zastanowić się, w którym miejscu budynku ustawić router odpowiedzialny za rozprzestrzenianie sygnału WiFi? Przy niewłaściwym umiejscowieniu routera w domach wielopoziomowych lub takich o dużej liczbie grubych ścian może dojść do sytuacji, że zasięg internetowy w skrajnych pomieszczeniach oddalonych znacząco od urządzenia może być znikomy. By tego uniknąć router należy umieść w centralnym pomieszczeniu w domu. Dobrze sprawdzi się np. pokój na półpiętrze. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, do wzmocnienia sygnału można użyć specjalnych produktów, które przyłączane są bezpośrednio do urządzenia (laptopa lub tabletu) poprzez gniazdo USB.