Instalacje telewizyjno-satelitarne


Instalacje telewizyjno-satelitarne – Gniezno, Piła

W firmie DGP Instalacje zajmujemy się kompleksową obsługą instalacji telewizyjno-satelitarnych. Wykonujemy wszystkie typy instalacji: TV-SAT, DVB-T w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, a także w hotelach, hostelach oraz innych obiektach infrastruktury turystycznej.

Do czego używane są anteny satelitarne?

Anteny satelitarne to produkt używany do odbioru telewizji cyfrowej. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest odbieranie sygnału satelitarnego bez względu na zakłócenia wywołane złymi warunkami atmosferycznymi czy innymi czynnikami zewnętrznymi. Sygnał ten umożliwia oglądanie kanałów telewizji cyfrowej w wysokiej rozdzielczości. Na rynku spotykane są różnorodne anteny satelitarne, jednak najczęściej używane są te o średnicy 45 i 60 cm. Wybór większej anteny – nawet do 100 cm – umożliwia dużo bardziej komfortowy odbiór sygnału z satelity.

Montaż anteny satelitarnej

Bez względu na wybór klienta odnośnie średnicy anteny jej montaż powinien być wykonany przez fachowców. Ma na to wpływ nie tylko ich doświadczenie w przeprowadzaniu podobnych prac, ale także dostęp do profesjonalnych narzędzi, a w tym analogowego lub cyfrowego wskaźnika poziomu, pomagającego w ustaleniu odpowiedniego kierunku, w którym ma być ustawiona antena. O ile przy odbiorze DVB-T (telewizji naziemnej) montaż nie jest tak skomplikowany, to przy telewizji satelitarnej potrzebna jest duża wiedza i rozeznanie w tego typu instalacjach. Ze względu na dużą kierunkowość anteny, jej montaż wymaga od fachowca sporej dokładności.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Przypominamy również, że zajmujemy się też instalacjami elektrycznymi. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.